SÅDAN FINDER DU DIN REPARATIONSPRIS

Du kan finde model nummeret på bagsiden af din Macbook, det starter med A efterfulgt af 4 tal.
Årgang/Tommer på din Macbook finder du ved at klikke på Apple logoet, oppe i venstre hjørne og derefter vælger du ‘’OM DENNE MAC’’

null

Prisgaranti!

Prisgaranti på alle reparationer
null

Kvalitets dele!

Vi bruger kun markedets bedste reservedele
null

2 års garanti

Hos os er der garanti på alle reparationer
null

Walk-in Service

Hos os er tidsbestilling ikke nødvendigt.

MacBook Pro Retina 13″

Årgang Late 2012 – Early 2013
Model nr. A1425
Model id (MacBookPro10,2)
Denne model har nummer 1
i prisskemaet herunder.

MacBook Pro Retina 13″

Årgang Late 2013 – Early 2015
Model nr. A1502
Model id (MacBookPro11,1 | 12,1)
Denne model har nummer 2
i prisskemaet herunder.

MacBook Pro Retina 15″

Årgang Mid 2012 – Early 2015
Model nr. A1398
Model id (MacBookPro10,1 til 11,5)
Denne model har nummer 3
i prisskemaet herunder.
Prisgruppe 1Prisgruppe 2Prisgruppe 3
Diagnose 2-7 dageGRATISGRATISGRATIS
Express Diagnose 1 arbejdsdag500,-500,-500,-
Fjernelse af Virus og Malware (uden data tab)800,-800,-800,-
Service-Eftersyn/Optimering500,-500,-500,-
Komplet Skærm udskiftning4000,-4000,-4600,-
Tastatur udskiftning - DK-Layout2300,-2300,-2300,-
TrackPad udskiftning1300,-1300,-1300,-
Udskiftning af TrackPad med Force TouchX2000,-2000,-
Batteri udskiftning1300,-1300,-1300,-
128GB SSD Harddisk inklusiv montering1400,-1700,-1700,-
256GB SSD Harddisk inklusiv montering2000,-2700,-2700,-
512GB SSD Harddisk inklusiv montering3300,-4300,-4300,-
Installation/Geninstallering af MAC OS500,-500,-500,-
Wifi udskiftning1100,-1100,-1100,-
Lademodul Udskiftning1400,-1400,-1400,-
Backup af data600,-600,-600,-
Backup fra en defekt harddisk1000,-1000,-1000,-